Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
78 postów 694 komentarze

alfabet

Henryk Dąbrowski - Wolność nie czyni ludzi szczęśliwymi, czyni ich po prostu ludźmi

UE – 27 milczących ludzi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla mnie szokiem jest, to zgodne milczenie premierów 27 państw UE.

 

 

W czwartek, 9 marca 2017 roku – odbył się szczyt Unii Europejskiej w Brukseli, na którym przywódcy krajów UE wybrali Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. 27 krajów poparło jego kandydaturę, jedynie Polska głosowała przeciwko.


Europa czy dyktatura ciemniaków? Jakiś czas temu napisałem artykuł pod takim tytułem[1] i trudno mi dzisiaj nie sądzić, że były to słowa prorocze. Nie, nie jest kwestią istotną, że został wybrany Tusk zamiast Saryusza-Wolskiego, bo nie było to realne. Nie jest problemem fakt, że zrezygnowano z zasady, iż wybór na przewodniczącego struktur europejskich wymaga zgody rządu kraju, z którego pochodzi kandydat, bowiem zmienianie zasad gry w czasie gry, europejscy szulerzy maja doskonale opanowane, a wybór przewodniczącego Rady Europejskiej to tylko drobiazg w tej grze. Może już jednak dziwić to, że żadnemu z szefów państw UE nie przeszkodził fakt, iż właśnie tworzy się niebezpieczny precedens, który w rzeczywistości jest ciosem dla państw narodowych i który kiedyś może dotknąć ich państwo.


Dla mnie szokiem jest, to zgodne milczenie premierów 27 państw UE i przywołuje we mnie najgorsze wspomnienia z okresu socjalistycznej dyktatury. Polska swoim sprzeciwem stworzyła innym krajom okazję, do podjęcia choćby próby zmian systemowych. Wyrażenia w czasie głosowania swojego sprzeciwu wobec zakulisowych uzgodnień, kto i jakie stanowiska otrzyma i podjęcia próby wprowadzenia jasnych przepisów, które określałyby zasady wyboru na najwyższe stanowiska w UE.


Być może powinniśmy się cieszyć, że prezydent Francji, socjalista Francois Hollande, powiedział tylko: „wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne”. Przecież mógł powiedzieć, że my mamy dywizje i broń atomową. Jednak nikt nie jest w stanie przewidzieć na jak długo starczy cierpliwości europejskiemu lewactwu.


Wynik głosowania wskazuje, że obietnicę zorganizowania dyskusji na temat przeprowadzania nominacji na stanowiska unijne, należy raczej traktować jako poklepanie po plecach, przed koniecznością wypracowania kompromisu w sprawie reformy prawa azylowego, które ma przewidywać obowiązkową relokację uchodźców. Warto będzie w czasie tej dyskusji przypomnieć, że oni mają fundusze strukturalne i nadmiar imigrantów, a my mamy zasady.


Mnie nie dziwi fakt, że druga gospodarka w Europie opuściła UE. Czytelnika zostawiam z pytaniem: czy to jest Europa, czy dyktatura ciemniaków?

 

 

Henryk Dąbrowski

 

 

Tekst z mojej strony henryk-dabrowski.pl

 

 

 

 

Przypisy:

Henryk Dąbrowski, Europa czy dyktatura ciemniaków?, (LINK)

KOMENTARZE

 • Merkel rano ogłasza wyniki wyborów, które odbędą się wieczorem.
  "Demokracja" unijna w praktyce,


  https://pbs.twimg.com/media/C6f4SfqXMAAsiRV.jpg
 • @Husky 18:16:30
  Demokracja za zamkniętymi dzwiami i bez prawa jej rejestrowania . Tylko polakom można tak pluć w twarz . Ave.
 • @Husky 18:16:30
  Była kiedyś dyktatura ciemniaków. Swoje szczyty miała w Moskwie. Na szczytach panowała jednomyślność. Tej dyktatury na szczęście już nie ma.
 • @Henryk Dąbrowski 19:00:20
  Tamtej już na szczęście nie ma .Teraz jest lepsza , w Brukseli . Pozdrawiam.
 • @Henryk Dąbrowski 19:00:20
  Od ponad 250 lat tylko technika idzie do przodu.
  Dyktatura trój-władzy stoi w Konstytucji.

  Demokracja dla Polski z binarną równowagą, rozwinie skrzydła, kiedy będzie uwzględniona w Nowej Konstytucji.
 • ******
  cała ta unia to już od dawna żadna unia a jedynie zakamuflowana niemiecka dyktatura bo oni o wszystkim decydują , a teraz po wyjściu UK , nie będzie już żadnej siły ,zdolnej do jakichś zachowań sprzecznych z interesem Niemców bo tylko biznes ma znaczenie i nic poza tym , dlatego trudno się dziwić pozostałym krajom bo w ich interesie jest utrzymanie biznesowych układów z Niemcami a nie Polską
 • @puuuq 20:09:12
  "Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy." Lenin. I nie był Lenin daleki od prawdy, gdyby nie zbudował idiotycznego systemu gospodarczego. Możemy jednak zapytać, czy obecnie ktoś już nie kupuje tego sznurka? Chiny? Państwa arabskie? Przecież Europa już zrezygnowała ze swojej tożsamości, wiary w wartości i zasady. Liczy się tylko interes.
 • @Henryk Dąbrowski 20:39:26
  ostatnią szansą na uratowanie Europy są paradoksalnie ci uchodźcy , t zn jeśli w najbliższych latach nie uda się tych ludzi ucywilizować albo zwyczajnie pozbyć , to oni sami przejmą wpływy z całym tym swoim wachlarzem islamskich praw i obyczajów i to będzie koniec Europy , przynajmniej tej zachodniej , aktualne biznesowe elity "zachodu" nie dostrzegają jeszcze zagrożeń islamu bo wśród nich nie ma na tyle dużo muzułmanów by takie zagrożenie widzieć ale już na wielu stanowiskach kierowniczych firm , korporacji czy banków ich przybywa , pozostaje kwestią czasu by przejąć pełną kontrolę
 • @Henryk Dąbrowski 20:39:26
  jeśli Lenin zbudował idiotyczny system gospodarczy,
  to jak ten związek radziecki, przez lata szarpany wojną domową i obcą interwencją zbrojną, zdołał cokolwiek zbudować ?
 • @interesariusz z PL 07:34:09
  No właśnie! -A takie piękne rzeczy zbudował! -Przepiękny Archipelag Gułagów, imperium kolonialne zwane obozem soccjalistycznym, no i wyhodował nowy gatunek człekopodobnych, czyli tzw. Człowieka Radzieckiego, którego przedstawicieli tu nie brakuje, czego przykładem jest właśnie wyznawca Lenina, czyli interesariusz z PL. -Lenin, bóg człowieka sowieckiego, wiecznie żywy! https://youtu.be/ocUvI1anbAE
 • @Moher 08:52:49
  Dzięki! Znakomite ujęcie problemu. Można byłoby jeszcze dodać kilkadziesiąt milionów ofiar (np. zagłodzonych na Ukrainie), ruinę gospodarczą i zapaść technologiczną. Gdy już wszystkie plagi egipskie zostały zrealizowane, to przywódcy najbardziej idiotycznego systemu gospodarczego odpuścili. W rzeczywistości powinni zostać za to powieszeni, ale wylądowali bezpiecznie (podobnie jak w Polsce) na z góry upatrzone pozycje.
 • @Henryk Dąbrowski 09:06:47 świątynia-grobowiec
  z trupem jest nadal czynna i odwiedzana przez wyznawców komuny, jak ten czarny meteoryt w mekkce przez wyznawców półksiężyca. -Komunizm ma się dobrze w dzisiejszym świecie. -Biorąc przykład z kameleona mieni się wszelkimi kolorami tęczy, zależnie od potrzeb "etapu". https://youtu.be/ocUvI1anbAE
 • @Henryk Dąbrowski 09:06:47 "Dzięki!"
  -Też dzięki. -Cieszę się, że są jeszcze tacy ludzie, którzy mimo globalnego ogłupiania ludzi prawidłowo potrafią ocenać rzeczywistość. -Pzdr. :)
 • @Moher 09:30:52
  Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody? Odpowiedź brzmi: Tak, to prawda, tylko że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na Placu Czerwonym, a na Placu Rewolucji, i nie samochody, a rowery, i nie rozdają, a kradną.
 • @Husky 18:16:30
  Cała Polska wyszła zwycięsko z całej tej piaskownicowej zabawy:
  - wygrała Polska (jak zwykle było o niej głośno)
  - wygrała Beata Szydło (wzmocniła pozycję polskiego kandydata nie obciążając naszego salda stanowisk Unii, wszak Tusk to niemiecki kandydat)
  - wygrał Donald Tusk (duża pensyjka za błahe stanowisko)
  - wygrał Jacek Saryusz-Wolski (uwolnił się od obciachowej partii PO, darujcie ale PO to żenada)
  - Schetyna (może PObawić się dłużej w lidera w swojej śmiesznej partyjce)
 • @Husky 18:16:30
  Wygrało hasło "polskość to nienormalność".. i "śpiewam kolędy po niemiecku". To powiedział(a raczej wyseplenił Tusk, wódz lemingów. Lemingi wolą folksdojcza.
 • @Repsol 18:42:22
  "Cela+" a Tusk
  https://www.youtube.com/watch?...
  /od 87 minuty/
  https://vod.tvp.pl/29392247/08...
 • @Repsol 19:31:46
  Sam fakt, że nie kojarzą określenia "partia zewnętrzna" i że nic nie jest wstanie ich obrazić, świadczy z kim mamy do czynienia...bolszewicka, żydokomuna jak nic...
 • @Husky 18:16:30
  Ta cała farsa wyborcza pokazała arogancje Frau Merkel i jej POdnóżków. Niemcy w swoim zaprzeczaniu rzeczywistości doszli tak daleko, że są w stanie udowodnić, że Adolfa Hitlera na kanclerza wybrali naziści a nie naród niemiecki a drugą wojnę światową wywołała Polska nie chcąca tym nazistom się podporządkować.
 • @Henryk Dąbrowski
  W sumie Tusk wie jak go wybierali i ten przylepiony uśmiech na twarzy to czysty zabieg propagandowy. Na osłodę dostał kasę unijną i pozory prestiżu, a w rzeczywistości czuje że ma jaja w imadle. Został obnażony on i cała ta "salonowa " Unia o której właśnie się wszyscy dowiedzieli a było to tajemnicą poliszynela, że z równością, demokracją i elitami ma niewiele wspólnego. Dlatego słuszne jest to co wykonała dla nas, dla Polski premier Szydło. Powalczyła o podmiotowość Polski i o głos który unijni przywódcy musieli wysłuchać i przyjąć do wiadomości. Nie po cichu, nie pod stołem tylko na forum i jawnie, jak przywódca dużego państwa europejskiego. Swoją drogą pani Premier coraz bardziej zyskuje wizerunkowo, jako opanowany, sprawny, uczciwy polityk. Tu nie ma dysonansu, że jak w dotychczasowej naszej historii premierzy służyli jakimś pokątnym interesom. Tu w przypadku pani Premier Szydło wyraźnie widać że przemawiał polityk polski dobrze zakorzeniony w Europie, który widzi jakie są potrzeby Polski i UE. Tylko pogratulować. Należy się też cieszyć, że w wyniku całej tej operacji z Tuskiem w roli głównej po dobrej stronie mocy stanął kolejny, bardzo sprawny polityk, niezwykle kompetentny, unijny arystokrata pan Saryusz -Wolski. Mamy więc obecnie w PE mocną ekipę która na pewno nie będzie milczeć w sprawach dla Polski istotnych. Jak przy tym wyglądają europosłowie totalnej ściemy to nawet nie warto naciskać klawiatury. Pieski obsikujące nogawki szlachty polskiej. Brawo my ! Atakujący PO-wnicy poza opluwaniem, kłamliwymi oszczerstwami, totalnym krytykowaniem wszystkiego bez względu na to jakiego tematu tu dotyczy czy jest dobre czy złe budują swój elektorat. Nic dobrego nie potrafią dla kraju zrobić poza odpowiednią propagandą podczas rządzenia przez 8 lat. Wraz z premierem Tuskiem i Kopacz to tylko egzystowali na stanowisku i wszelkie dochody rozdzielali pomiędzy siebie lub zaufanych których się udało skaperować. Żadnych inwestycji jedynie sprowadzanie dochodowych firm do ruiny ekonomicznej i stwierdzenia, że jest nieopłacalne więc trzeba zlikwidować. A to, że większość likwidowanych zakładów była konkurencyjna wobec gospodarki niemieckiej to przemilczano (np. stocznia szczecińska). Dla utrzymania swojej pozycji próbują robić zamęt w głowach ludzi siejąc nienawiść do rządzących w mediach, marszach propagandowych z hasłami wyjętymi z rynsztoka, organizowaniem czarnych protestów itp. Bazują na starej szkole propagandy marksistowskiej która mówiła, że cel się liczy a nie metody więc trzeba poprzez odpowiednią propagandę kształtować umysły ludzkie aby ludzie nie dostrzegli prawdy.
 • @Repsol 19:31:46
  Stado polityków, celebrytów, aktorów, dziennikarzy, pseudonaukowców, czy urzędników uczonych do wykonywania prostych rozkazów, do bezwzględnego posłuszeństwa, do atakowania na komendę przeciwników, do szerzenia anarchii do tworzenia podziałów między grupami społecznymi, płciami, pokoleniami bazujące na marksistowskich założeniach szkoły frankfurckiej niszczą cywilizację, zasady, dorobek całych pokoleń, narodów i osiągnięcia kulturowe, filozoficzne, naukowe.
  To stado za wygodne życie, za bycie na świeczniku zrobi absolutnie wszystko. Lewactwo i neoliberalizm prowadzi świat do wojen, wielkich tragedii humanitarnych, rozpadu więzi społecznych, do gigantycznych i nieodwracalnych, negatywnych skutków dla ludzkości. Tego jesteśmy świadkami i z tym przychodzi nam walczyć...!!! Obyśmy dali radę...!!!
 • @kula Lis 66 10:57:07
  Zgadzam się w zupełności i uważam, że jak by nie liczyć, Polska skorzystała na sprzeciwie wyrażonym w Brukseli przez polski rząd. Byliśmy przy tym świadkami żenującego widowiska: 27 milczących ludzi, którym los UE jest najwyraźniej obojętny - może jeszcze kilka lat funkcjonowania tego tworu, złapać co się da i w nogi.
 • @Henryk Dąbrowski 11:26:27
  My już nie mamy co złapać, ponieważ od ub. roku jesteśmy płatnikiem netto, to z MF. Zresztą z każdego ojro 85 centów trafia i tak do Niemiec. Czas na przykręcenie śruby niemieckim i francuskim marketom i bankom przez Morawieckiego.
 • @Henryk Dąbrowski 11:26:27
  Niemcy o reelekcji Tuska – „to błąd”. A o samym szefie RE – „przeciętny”. Niemiecki dziennik „Die Welt” należący do Axel Springer SE uznał w sobotę reelekcję Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej za błąd, który pogłębi podziały w UE i w Polsce. Zdaniem komentatora gazety Warszawa „zemści się za porażkę" poniesioną w Brukseli.

  "Polska zemści się za porażkę" - wieszczy "Die Welt". – To nie był dobry tydzień dla Europy, to było fiasko. Na krótko przed uroczystym szczytem z okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich UE jest głęboko podzielona – ocenia Christoph Schlitz w internetowym wydaniu gazety.

  Odnosząc się do zapowiedzi kanclerz Niemiec Angeli Merkel, że przygotowywana z okazji jubileuszu Deklaracja Rzymska ma być "sygnałem jedności", autor wyraża opinię, że postulowana jedność "jest chimerą".

  Jako przykład braku jedności komentator wymienia reelekcję Donalda Tuska, pomimo sprzeciwu polskiego rządu.


  Merkel and Co. doprowadzili do zwarcia szeregów i do izolacji polskiej premier Beaty Szydło, co sprawiło, że musiała wyjechać z Brukseli jako przegrana

  – pisze.
  Zdaniem autora naiwnością byłoby założenie, iż ten incydent był tylko epizodem. „Ta sprawa będzie miała daleko idące konsekwencje, dla Polski i dla Unii Europejskiej" – przewiduje niemiecki dziennikarz. „Doprowadzi ona do dalszego podziału w polskim społeczeństwie, stworzy przestrzeń dla antyeuropejskich uprzedzeń i pozwoli silnemu człowiekowi Jarosławowi Kaczyńskiemu na zintensyfikowanie kampanii przeciwko UE” – czytamy w "Die Welt".


  Czy warto było za taką cenę ponownie wybierać przeciętnego szefa Rady Europejskiej Tuska?

  - pyta niemiecki publicysta.

  Podkreśla jednocześnie, że "Polska ma ogromne znaczenie dla europejskiego współżycia". „Warszawa dysponuje środkami pozwalającymi, za pomocą weta, wywierać presję na UE" - zauważył.

  Autor komentarza nawiązuje do zarzutów stawianych przez kraje z Europy Środkowo-Wschodniej, że zachodnie produkty dostarczane na ich rynki mają gorszą jakość, i stwierdza, że ten problem ma "głębszy wymiar".


  Europejczycy Środkowi i Wschodni obawiają się, słusznie czy nie, powstania dwuklasowego społeczeństwa w Europie. Stali się bardziej pewni siebie, stawiają czoło starym krajom UE

  – zauważa Schlitz.

  Jego zdaniem "tradycyjny ośrodek grawitacyjny", który tworzyły Niemcy i Francja, należy do przeszłości. Powstają nowe koalicje, jak chociażby Grupa Wyszehradzka, będąca "ośrodkiem władzy Kaczyńskiego na europejskiej arenie".

  Dziennikarz odnosi się do zaproszenia przez kraje Beneluksu Polski, Węgier, Czech i Słowacji na rozmowy i nazywa tę inicjatywę "próbą zintegrowania heretyków, która jednak skończy się raczej niepowodzeniem".

  Projekt Europy rożnych prędkości, forsowany przez Berlin, Paryż i Rzym, odrzucany jest przez Europę Wschodnią, która obawia się, że ten, "kto nie uczestniczy, ten odstawiony zostanie na boczny tor, także finansowo" - ocenia na zakończenie "Die Welt... Ps..Nikt nie mówi że Tusk uciekł z Polski jako czynny PREMIER.
  Wyobrażmy sobie że 2 dni temu Rada Europy wybiera Merkel na swojego szefa.Taki manewr jest nie możliwy.!!!!
  Tusk uciekł przed aferami.
  https://vod.tvp.pl/29392247/08...
  https://www.youtube.com/watch?...
  /od 58 minuty/
  http://wdolnymslasku.pl/wydarz... Scenariusz: Polska opuszcza EU
  1. Niemieckie firmy zwijają się
  2. Następuje zatrzymanie gospodarki i ujemne PKB gdyż w Polsce działa bardzo duży niemiecki kapitał
  3. Polacy w swej biedzie raczej nie odczują skutków - skowyt podniosą lemingi którym będzie się gorzej żyło bez nowiusieńkich wieśwagenów i szajsfonów
  4. Niemcy tracą "tanią" siłę roboczą
  5. Gospodarka Niemiec leci na łeb na szyję (5 krotnie wyższe wydatki na personel i przenosiny przedsiębiorstw
  6. Polska gospodarka zaczyna prawdziwie rozwijać się
  7. przyspieszenie rozwoju Jedwabnego szlaku i powstanie Unii Słowiańskiej (Międzymorze)
  Same + :)
 • @Henryk Dąbrowski 11:26:27
  Kto tu jest normalny, a kto nienormalny ?

  Czy multi-kulti to normalność ? Czy budowanie Wieży Babel 2.0
  to normalność ? Od kiedy to MIX jest różnorodnością ?
  Czy stan wyjątkowy we Francji to normalność ?
  Czy niesolidarność Niemiec wobec państw-członków UE to normalność ?
  Czy zamachy terrorystyczne w Europie to normalność ?
  Czy fakt, że w Europie Zachodniej nigdzie nie jest bezpiecznie
  i można zostać zabitym (rząd amerykański już od dłuższego czasu
  ostrzega o tym swoich obywateli), to normalność ?
  Czy islamizacja Europy to normalność ?
  Czy grabież swoich własnych podatników to normalność ?
  Czy BREXIT to ucieczka przed normalnością czy nienormalnością ?
  Czy niszczenie swoich własnych chrześcijańskich korzeni to normalność ?
  Czy nihilizm, pogaństwo, barbarzyństwo i brak rozumu to normalność ?

  Kto tu więc jest nienormalny ?

  Kardynał Wojtyła długie dekady temu :

  „ Stoimy w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżywała ludzkość (...) Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem i anty-Kościołem, Prawdą i anty-Prawdą, Ewangelią a jej zaprzeczeniem (...) jest to czas próby (...) w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską, z wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów. ”

  To była prognoza. Obecnie jesteśmy w trakcie tej konfrontacji, trwa
  wojna. Jest to wojna na śmierć i życie między cywilizacją i anty cywilizacją, między kulturą chrześcijańską i pogaństwem oraz
  barbarzyństwem.
 • @Henryk Dąbrowski 11:26:27
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/148923362515349895201.jpg Piękne zdjęcie alkoholika z wnukiem dziadka z SS/SD i Wehrmachtu. Żałosny występ Tuska, śmiech na sali: https://youtu.be/mANJmsz6RP0
 • @kula Lis 66 14:11:16
  Bardzo trafny artykuł. Tym bardziej dziwne, że napisany przez niemieckiego dziennikarza. Cytat: "Polska zemści się za porażkę (...) To nie był dobry tydzień dla Europy, to było fiasko. Czy warto było za taką cenę ponownie wybierać przeciętnego szefa Rady Europejskiej Tuska?" Ostatnie pytanie jest najważniejsze. Czy warto było, a skoro warto, to dlaczego? Dlaczego Merkel postanowiła bronić Tuska? Jakie zadania ma do spełnienia, skoro został wybroniony takim kosztem?
 • @kula Lis 66 14:13:59
  Świetne zestawienie. My wiemy, że usiłują nam narzucić nienormalność.
 • @Henryk Dąbrowski 14:46:34
  Zdaje się,że autor tej analizy ma rację i Merkel nie wypiła jeszcze tego piwa z imigrantami a już otworzyła drugą butelkę z Polską.Funkcja majordomusa, którą pełni Tusk nie jest dla Polski najistotniejszym problemem ale wynikła sytuacja i nieugięta postawa premier Szydło sprawia, że Polacy zmobilizują swoje siły przy PiS-ie(o lemingach i ich guru czyli Schetyna, Petru, Tusk nie ma co mówić bo są tylko statystami) i jeszcze jak do szerszej grupy naszych obywateli mało interesujących się polityką dotrze jaka w Brukseli panuje demokracja i jakie zasady, że wszystko ustawiane jest pod stołem albo w kuluarach to obrzydzi taką skorumpowaną UE i pozwoli Polakom zmobilizować się przy PiS-ie. Waszczykowski już mówi, że musimy drastycznie obniżyć poziom zaufania do UE a twarz witającego panią premier prezesa Kaczyńskiego wszystko mówiła to o czym dziennikarz "Die Welt" pisze. Szykuje się ciekawa rozgrywka pomiędzy p prezesem Kaczyńskim a coraz bardziej zagubioną Merkel, która wszystko robi, żeby przegrać. Przed chwilą jęczała czy grozi nam Niemcom i Europie islamizacja, to ona nie wie, że już są kalifatem? Ona nawet nie wie ilu nachodźców sprowadziła, a jest ich ze 2 mln, ona chce deportować, tylko gdzie pytam, gdy państwa gdzie ich chce wysłać odmawiają przyjęcia. Mieszkańcy Słubic skarżą się, że pijani nachodźcy z pieniędzmi Makreli zaczepiają kobiety na ulicach, kradną w sklepach, rozrabiają a nasza policja i straż graniczna udaje, że nie widzi.
 • @Henryk Dąbrowski 14:48:31
  Tak się zastanawiam, że niemiecki Instytut Gaucka, nie mógł ujawnić agenta STASI pod nazwą TW Oskar z Sopotu, bo RF Niemiec, przeją tego agenta na swoje potrzeby - BND i jest w niemieckim zbiorze zastrzeżonym. STASI podlegało pod KGB - GRU, czyli Kreml. Dzisiaj to oznacza, że Oskar jest podwójnym agentem, Rosji i Niemiec. Jedni i drudzy, korzystają z tego jak tylko mogą, na nieszczęście całej Europy. Władze Polski, powinny antypolskiemu zdrajcy odebrać obywatelstwo w trybie natychmiastowym.
 • @Henryk Dąbrowski 14:48:31
  Pan Jarosław Kaczyński to uczciwy i wielki człowiek. Dzięki Niemu Polska będzie Wielka, Sprawiedliwa i Suwerenna. Kalifat niemiecki traci koryto w Polsce. Czas na repolonizację przemysłu rozgrabionego przez Niemcy w Polsce i mediów, które w 90% należą do Niemiec. Finansowane przez Niemcy tzw. partie , tracą w Polsce poparcie. Tzw. fundacje, finansowane przez Sorosa, są skompromitowane. Brawo PiS. Polacy dobrze wybrali. Niemieckie gadzinówki w Polsce czas odesłać do kalifatu niemieckiego. A media niemieckie od 1945 roku jak również media amerykańskie od 1913 roku należą do banksterów USA ( Rothschildów, Rockefellerów, Morganów i Wartburgów ). Pachołki niemieckie chciały zorganizować pucz, ale im nie wyszło. Nawet wyłączyli łączność na 90% terytorium Polski i nic. Polacy targowiczan i ubekistan pogonili. Brawo PiS. "Der Spiegel" stal się organem propagandy transatlantyckiego tęczowego neoliberalizmu, tak jak "Der Stürmer" był organem propagandy narodowego socjalizmu swoich czasów. Jedni i drudzy propagandyści jedynie słusznej ideologii i prawdy. Jedni i drudzy w drodze tworzenia "nowego człowieka" po trupach tych opornych. Przypominam "pucz" tęczowych 68-er, którzy kłamiąc zaczęli swój marsz przez instytucje, na całym "zachodzie" i siedzą teraz na wszystkich szczeblach administracji, polityki i sądownictwa, takie "wrogie" przejęcie, finansowane przez plutokrację, przez "elity" finansowe, które pożytecznych idiotów i "ruchy" dla "humanizmu" i "wyzwolenia seksualnego" lansują i wykorzystują do inżynierii społecznej, na swoją korzyść i szkodę społeczności, które na to pozwolą. Dlatego to demonizowanie Rosji, która tego do dopuścić nie chce. I demonizowanie Trumpa, który chce to (może) cofnąć. Last chance!
 • @Henryk Dąbrowski
  Inteligentniejsi wiedzą, że Tusk przyklepał projekt Merkel, dotyczący usunięcia Kaczyńskiego!. Lech Kaczyński, przygotowywał opinie prawne, na temat reparacji wojennych za spaloną Warszawę i zrównane z ziemią, miasta Ziem Odzyskanych. Za wywieziony majątek narodowy, do stolic obu agresorów!. Gdyby nie Smoleńsk, Polska byłaby dziś, na zupełnie innym miejscu w Unii!. Bylibyśmy kwitnącym, powracającym do korzeni Narodem!. To stanowisko, jest chęcią ochrony najważniejszego świadka, przed polską prokuraturą!.
 • @Henryk Dąbrowski 14:48:31
  Niemiecka wunderwaffe to jest w tej chwili upadek Deutsche Banku i powrót do marki w przypadku niemożności realizacji Stanów Zjednoczonych Europy pod ich przywództwem (m.in.potężna dewaluacja złotego i innych walut krajów wschodzących i tym samym ogromne problemy z finansowaniem długu zagranicznego nie mówiąc już o kredytobiorcach walutowych).
 • @Henryk Dąbrowski 14:48:31
  Ja nie wiem czy Tusk to w ogóle rozumie co on mówi po angielsku...jak się ...w kartkę zagląda....popatrzcie na tą wypowiedź....masakra: https://www.bloomberg.com/topi...

  ...to nie ma się co dziwić, że taki przewodniczący Angeli pasuje ;)
 • @Henryk Dąbrowski 14:48:31
  Polska rozwaliła komunizm w Europie, właśnie Polacy zdemaskowali eurokołchoz. Oni muszą bardzo nienawidzić za to w końcu każdy totalitaryzm dzięki nam pada. Czego się boi i czego nie chce Stara Unia? Myślę, że nie chcą żebyśmy i my, w naszej części Europy im dorównali, bo wtedy Stara Unia nie mogłaby używać nas tak jak dotychczas, czyli jako przedmiotu w przetargach np. z Rosją. Innym równie ważnym powodem jest ich strach przed sprawiedliwym dzieleniem się z nami zyskami. Biedna Europa Środ.-Wsch. da sobą pomiatać a bogata się uzbroi i będzie stawiać warunki. Moim zdaniem jesteśmy świadkami początków końca dominacji krajów Starej Unii! Teraz nastaje epoka narodów naszej części Europy!
 • @kula Lis 66 18:37:38
  Zgadzam się ze wszystkimi opiniami, a wyjątkowo ciekawe jest spostrzeżenie powiązania z faktem, że "Lech Kaczyński, przygotowywał opinie prawne, na temat reparacji wojennych za spaloną Warszawę i zrównane z ziemią, miasta Ziem Odzyskanych". Niemiecka troska o Polskę jest wszechogarniająca, chyba, że dotkniemy problemu odszkodowań. Wtedy Niemcy nagle milkną i zmieniają temat.
 • @kula Lis 66 18:49:03 -"Teraz nastaje epoka narodów naszej części Europy!"
  -Czyli powrót do normalności. -Pan Bóg z nami! http://m.neon24.pl/18e347ea93edf23d021e3541d4c42e2b,11,0.png -Módlmy się o Błogosławieństwo i wspomagajmy wzajemnie. http://m.neon24.pl/ab11ce5899c989dfced7621dd691bb40,11,0.jpg -Najwyższa pora zmądrzeć i zakończyć traktowanie serca Europy jako terenu igrzysk dla jej peryferii! -Nasze kraje stać na to. -Mamy mądrych ludzi i przebogate tereny. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Henryk Dąbrowski 19:14:38 Nie wiem, czy wszyscy wiedzą,
  że sowieci wiedząc które tereny na ziemiach odzyskanych przypadły Polsce rabowali wszystko, a co się nie dało zrabować niszczyli. - Na przykład bombardując i paląc niemal doszczętnie z premedytacją Gdańsk czy Olsztyn, czyli miasta które Niemcy pozostawili bez boju, po prostu uciekając, mowili; "H..a polaczkom zostawić" ?
 • @Moher 21:41:26
  Nie znam tematu. Może warto byłoby coś więcej napisać. Wikipedia potwierdza:
  22 stycznia 1945 Olsztyn zajęła Armia Czerwona. Zajęcie umocnionego miasta było efektem improwizowanej akcji kawaleryjskiego korpusu dowodzonego przez generała Nikołaja Oslikowskiego działającego z rozkazu dowódcy 2 Frontu Białoruskiego marszałka Konstantego Rokossowskiego. Korpus przemierzył 60 kilometrów lasami w zimową zadymkę by całkowicie zaskoczyć oddziały niemieckie, które poddały się bez większych walk[33]. Po kilku dniach stacjonowania żołnierze radzieccy podpalili miasto – zniszczeniu uległo ok. 40% zabudowy.
 • @Henryk Dąbrowski 22:21:58 -Wspomnienia mieszkaća warmii;
  "Jak to wyglądało w Olsztynie wspominał w "Wyborczej Olsztyn" Józef Kuck, Warmiak z dziada pradziada, mieszkaniec Likus. - Gdy wchodziła Armia Czerwona, byłem małym chłopcem, chodziłem do trzeciej klasy - opowiadał. - Ludzie mówili o spalonych wsiach, pomordowanych cywilach, jednak nie wszyscy w to wierzyli. W Olsztynie frontu nie było, spadło raptem parę bomb. Dlatego wielkim szokiem było, że miasto raptem zaczęło płonąć. Mieszkam w Likusach, a łuna nad Olsztynem utrzymywała się przez trzy-cztery dni. W samych Likusach spalili 17 domów, w tym szkołę i restaurację. Wśród czerwonoarmistów były specjalne ekipy żołnierzy, którzy mieli burzyć miasta, a przy okazji rabować, gwałcić kobiety, rozstrzeliwać, kraść krowy, kury, konie. W mieście zostawili głód. Ci, którzy przeżyli, żywili się przez wiele dni tylko ziemniakami. Brat mojego dziadka należał do tych, którzy nie wierzyli, że Rosjanie mogą zrobić im coś złego. A tymczasem pewnego dnia Rosjanin wywlekł go z domu i ot tak po prostu zastrzelił. Po tym, co widziałem, nigdy nie mówiłem, że 22 stycznia to było wyzwolenie Olsztyna. Morderstwa, gwałty, pobicia, podpalenia, szaber były na porządku dziennym z cichym przyzwoleniem ze strony radzieckiej komendantury wojskowej. " http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,150375,19517616,jak-podbili-olsztyn-w-1945-r-wstrzasajaca-relacja-a-wakara.html?disableRedirects=true
 • @Henryk Dąbrowski 22:21:58
  "Polska znalazła się w innej sytuacji niż Niemcy, Rumunia czy Węgry, gdyż formalnie była sojusznikiem ZSRR. W takim przypadku zemsta nie wchodziła w grę. Mimo to żołnierze radzieccy stwierdzili w czasie pewnego incydentu, że: „walczą trzeci rok o Polskę, więc mają prawo do wszystkich Polek”. Jak się okazało, nie było to podejście odosobnione." ...-Gdy alkohol rozgrzał żołnierską duszę i ciało, narodowość ofiar nie miała już najmniejszego znaczenia. Lew Kopielew opisał wydarzenie z Olsztyna, gdy usłyszał „straszny krzyk” i zobaczył dziewczynę „z długimi blond włosami w nieładzie, w podartej sukience”, która przerażająco krzyczała: „Jestem Polką! Jezus, Maria! Jestem Polką!”. Dziewczynę goniło dwóch pijanych czołgistów, a wszystko to rozgrywało się na oczach innych żołnierzy i oficerów". -Do porwań dochodziło nawet w biały dzień w centrach miast. Szczególnie niebezpieczne były okolice dworców kolejowych. Zdarzały się również napady na pociągi. Polska nauczycielka pisała:W dniu 8 stycznia [1946 r.] o godz. 1-ej w czasie powrotu mego z ferii świątecznych z Radomia do Szprotawy, między Legnicą a Szprotawą do wagonu, w którym jechałam, jak również do innych wagonów wkroczyły masy bolszewików, zaczęli torturować i bić mężczyzn, rabować walizki i gwałcić kobiety, z których ani jedna nie uszła tej hańby i gwałtu.

  Nawet kilkuletnie dziewczynki stały się obiektem przemocy seksualnej. Jakże wymowny jest ten raport milicyjny z czerwca 1945 r:

  W nocy 25 VI br. o godz. 2-ej do mieszkania K. Wincentego w pow. krakowskim wtargnęło dwóch żołnierzy sowieckich, którzy dopuścili się gwałtu na 4-letniej dziewczynce, a potem zrabowali garderobę”. http://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/04/26/mamy-prawo-do-wszystkich-polek-sowieckie-gwalty-nad-wisla/
 • @Henryk Dąbrowski 22:21:58
  Pewna Polka z Gdańska pisała w liście: „Kobiety po 15 razy gwałcono, przestraszyłam się bardzo i poszłam z powrotem. Tej nocy zostałam zgwałcona, ta hańba odbyła się na oczach ojca. Mnie zgwałcono 7 razy, to było straszne”. było straszne”. Sowieckie gwałty na Polkach – w najnowszym „Do Rzeczy”. https://dorzeczy.pl/1726/nr-41-sowieckie-gwalty-na-Polkach.html
 • @Henryk Dąbrowski 22:21:58
  27 i 28 marca 1945 roku pod pozorem rozmów o powojennych losach Polski, władze sowieckie zaprosiły czołowych przywódców polskiego państwa podziemnego do willi zarekwirowanej przez NKWD w Pruszkowie.

  Tak naprawdę chodziło im o to, aby ich zaaresztować. Wówczas rozpoczął się dramat Polaków spowodowany przez sowieckie zniewolenie. I chociaż 30 marca uznaje się za oficjalną datę wyzwolenia Gdańska spod panowania niemieckiego, to po wyparciu Niemców miasto znalazło się pod władzą sowiecką, a nie polską. Los jaki zgotowali Polakom sowieci to piekło na ziemi – mówi Piotr Szubarczyk, pracownik IPN-u w Gdańsku.

  – 70 lat temu sowieccy żołnierze w Gdańsku spędzili ludność cywilną do kościoła św. Józefa. Tam były kobiety i dzieci. Żołnierze wnieśli tam beczki z płynem zapalającym. Spalili żywcem tych ludzi. Spalili, ograbili wszystkie kościoły w śródmieściu Gdańska. To co się działo „po wyzwoleniu Gdańska” przez armie sowiecką od Niemców to było piekło na ziemi. Na dodatek to wszystko działo się w Wieli Tydzień 1945 roku – powiedział Piotr Szubarczyk, pracownik IPN w Gdańsku, publicysta historyczny.

  W tym czasie Polacy razem z Niemcami chronili się w piwnicach, żeby ukryć się przed sowietami, którzy wyrządzali ludziom ogromne krzywdy. Tymczasem zamiast uczcić Polaków, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz złoży jutro hołd żołnierzom sowieckim, prawdopodobnie w towarzystwie przedstawicieli konsulatu rosyjskiego. Przeciwko tak skandalicznej postawie prezydenta Gdańska, Anna Kołakowska- radna PiS – zapowiedziała protest.

  – Godność, honor narodu polskiego wymaga by nie zgadzać się na tego typu akty, które utrwalają jedynie pewne tezy polityki historycznej, rosyjskiej, która coraz bardziej zbliża się do tej polityki historycznej sowieckiej, którą doskonale znaliśmy przez kilkadziesiąt lat – powiedział Piotr Szubarczyk, pracownik IPN w Gdańsku, publicysta historyczny...." http://www.radiomaryja.pl/informacje/skandaliczna-decyzja-prezydenta-gdanska/
 • @Henryk Dąbrowski 22:21:58
  Nie było dyskusji. Sowieci nie odróżniali Polek od Niemek. Padały tylko słowa „Kobieto, chodź”. Kto okazał się nieposłuszny, został zastrzelony. Ja byłam zbyt mała – miałam osiem lat. Moje dwie siostry nie miały tyle szczęścia. To była dzicz. Tańczyli do dzwoniącego budzika, wyrywali krany i wbijali w inne miejsce, licząc, że tam też woda poleci – mówi Wirtualnej Polsce 78-letnia Zofia Kuszyńska, naoczny świadek tamtych wydarzeń. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019379,title,70-lat-temu-Armia-Czerwona-wyzwolila-Gdansk,wid,17400087,wiadomosc.html
 • @Moher 23:45:03
  Jak napisałeś o sowietach, gdzie ich armie składały się z wielu narodowości trudnych lub wręcz nie możliwych do zdyscyplinowania w warunkach wojennych w przeciwieństwie do armii zachodnich z wyjątkiem francuskiej, to dla równowagi potrzeba napisać o gwałtach, rabunkach, zbrodniach zachodnich wyzwolicieli, we Włoszech, Francji, Holandii, Belgii, Niemczech, to było do niedawna tabu, ekscytowano się sowietami, lecz sowieci NKWD, czy oficerowie jednostek gwałcicieli rozstrzeliwali bez sądu, na miejscu, pod płotem i zakopywali ich jak padlinę, mam na to opowieści Ślązaczek, Ślązaków, Dziadka, Ojca Wuja, etc.. Co do zachodnich wyzwolicieli to wbij w Wuja Google to dużo materiału ci wyskoczy. Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY