Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
78 postów 694 komentarze

alfabet

Henryk Dąbrowski - Wolność nie czyni ludzi szczęśliwymi, czyni ich po prostu ludźmi

Mordercy którym pozwolono zabić ponownie – podsumowanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niech życie ludzi będzie dla was naprawdę ważne i walcząc o zniesienie kary śmierci w imię ochrony życia niewinnych osób, domagajcie się jednocześnie kary bezwzględnego dożywotniego więzienia dla zabójców.

 

 

W artykule Pomyłki sądowe - mordercy którym pozwolono zabić ponownie zbadałem problem pomyłek sądowych. Przypomnijmy, że należy rozróżniać dwa rozdaje pomyłek

 

 1. Niewinna osoba zostaje przez pomyłkę oskarżona o popełnienie zabójstwa. W uczciwym procesie sądowym nie zostaje wykryta bezpodstawność oskarżenia i sąd wydaje wyrok śmierci, który zostaje WYKONANY.
 2. Sąd lub inne właściwe dla danej sytuacji władze traktują zabójcę zbyt łagodnie (niski wyrok, przedterminowe zwolnienie, przepustka, możliwość kontaktu z innymi więźniami, brak właściwego nadzoru). W wyniku takiej pomyłki zabójca
 • wychodzi na wolność i zabija kolejne niewinne osoby
 • odbywa karę w więzieniu i zabija współwięźniów lub osoby z personelu więziennego
 • będąc na wolności lub przebywając w więzieniu zleca zamordowanie świadków


O ile trudno wskazać przypadki pomyłek pierwszego rodzaju, to pomyłki drugiego rodzaju występują powszechnie. Ilustruje to zamieszczona we wspomnianym artykule tabela.

 

Kraj / grupa państw
Liczba morderców, którym sądy pozwoliły zabić ponownie
Liczba ofiar pomyłek sądowych
Polska (od 1971)
37
47
USA (od 1958)
139
264
Pozostałe przypadki
36
129
Razem
212
440

 

Przeciwnicy kary śmierci bardzo chętnie i często używają argumentu, że trzeba znieść karę śmierci, aby w wyniku, teoretycznie możliwej, pomyłki sądowej nie została skazana i stracona niewinna osoba.


Zdumiewa mnie to jednostronne spojrzenie na pomyłki sądowe i ta niezwykła dbałość o życie niewinnych osób tylko w zakresie jaki jest propagandowo korzystny. Nie przestaje mnie zadziwiać ów brak konsekwencji oraz łatwość z jaką CAŁOŚĆ problemu pomyłek jest pomijana i usuwana sprzed oczu społeczeństwa.


Zatem zwracam się do przeciwników kary śmierci: bądźcie konsekwentni. Skoro morderca już raz zabił, to może uczynić to po raz drugi i jak pokazałem w artykule, nie jest to jedynie teoretyczna możliwość. W wyniku błędów drugiego rodzaju decyzje sądów zabiły w Polsce (od 1971 roku) co najmniej 47 osób, zaś w Stanach Zjednoczonych (od 1958 roku) co najmniej 264 osoby.


Istnieje prosty, skuteczny i sprawiedliwy sposób zabezpieczenia się przed możliwością takich pomyłek i śmierci niewinnych osób – każdy zabójca powinien zostać skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia z więzienia.


Pokażcie, że w swojej dbałości o życie niewinnych ludzi nie jesteście jedynie koniunkturalistami, dla których owa dbałość o życie niewinnych jest dobra tylko wtedy, gdy można wykorzystać ją do celów propagandowych. Niech życie ludzi będzie dla was naprawdę ważne i walcząc o zniesienie kary śmierci w imię ochrony życia niewinnych osób, domagajcie się jednocześnie kary bezwzględnego dożywotniego więzienia dla zabójców.

 

 

Ja wiem, że tego nie uczynicie. Bowiem tak, jak w waszej walce przeciwko przypadkom długotrwałej śmierci na szubienicy, przeciwko wadliwym krzesłom elektrycznym, przeciwko cierpieniom w komorach gazowych nie chodziło wam o komfort umierania, ale o propagandowy zysk, tak i teraz nie chodzi wam wcale o życie niewinnych ludzi, ale jedynie o propagowanie chorej wizji świata bez kary śmierci. A tutaj dopuszczalne jest każde kłamstwo i każda manipulacja.

 

 

 

Henryk Dąbrowski

 

 

 

 

 

 

 LINK

Zobacz wszystkie artykuły dotyczące kary śmierci

 

 

KOMENTARZE

 • niesłusznie skazanych 20 procent
  Tego nie będzie w statystyce, bo sądy są zainteresowane aby prawda nie wyszła na jaw..
  Trudno przypuszczać że w wyrokach śmierci będzie inaczej.. dość spojrzeć na ostatni proces matki madzi...... powiedzmy sobie że białoruś nie powstydziłaby się takiego procesu.... Bezwzględnie przestrzegać trzeba przepisu tłumaczenia niepewności na korzyść oskarżonego... w dzisiejszych czasach trudno nie znaleźć jasnych dowodów... no chyba że do policji zatrudnia się idiotów...
  Kara śmierci, i owszem, z czasem narody do tego wrócą i przywrócą karę śmierci.... co do opowiadania, że trudno wskazać pomyłki pierwszego rodzaju, gdzie sąd wydał niesłuszny wyrok.... proces matki madzi pokazuje sprzedajność systemu sądowniczego... pod dyktando policji idzie spolegliwy "biegły".. wykombinował że nastąpiło uszkodzenie krtani u dziecka, a pamiętamy, że było ono przygniecione kamieniem czy czymś... mogło wówczas dojść do uszkodzenia? obrona chce ponownego zbadania przez biegłych, polskie (jak białoruskie) państwo odmawia, odmawia wszelkich prób obrony.... prokuratura się zgadza na nową ekspertyzę.... pod warunkiem że to będzie ich zdalnie sterowany biegły..... i wszystko... taki "proces".. w najpoważniejszych sprawach o zabójstwo państwo polskie działa jak kupa gówna... i pewnie ci sędziowie jeszcze i policja biegają do spowiedzi... taki jeden wielki cyrk katolicki.... jak im nie wstyd... jak im zwyczajnie nie wstyd... tak że opowiadanie o sprawiedliwych procesach to fikcja..... ławnicy by dużo pomogli - ciemni chłopi nawet, no bo tu jak widać przekręt władzy widoczny jak na dłoni....
  Biblijnie sprawy zabójców były rozstrzygane w zupełnie inny, i bardzo humanitarny sposób.. bez kary śmierci... zatem jest inny sposób, ludzki.... jest takie państwo, gdzie do dziś jest taka procedura... Powiedzmy sobie że polskie państwo katolickie i ich "obozy śmierci" czyli więzienia, a na przykład państwo holenderskie, to dwa różne światy, jeden ciemny, zły, i ponury, drugi bardzo normalny..... polska produkuje ostatnio morderców, ich samych obciążać za wszystko to jest..... niesprawiedliwość.
  Ostatni przykład koleś idzie pokroić urzędnika z urzędu pracy, bo gość po miesiącu zabiera mu zasiłek dla bezrobotnych.. może nawet go skreśla z listy (fałszowanie masowe statystyk bezrobocia w pl).. zabójca? zabójca, wyhodowany przez polskie katolickie państwo.. winni siedzą tam na stołkach premierów, posłów, morda w mordę katolik... to są winni, celowo obniżają jakość życia narodu, dokręcają śrubę i podnoszą podatki.. Niestety nie udaje mu się redukcja jednego z 800! ooo urzędasów, zostaje wywalony przez ochronę, i napada na dziewczynkę... ktoś może powiedzieć, że nie ma tłumaczenia....
  Przy dzisiejszym poziomie inwigilacji wytypowanych podejrzanych o to, że mogą zabić, dałoby się teoretycznie przynajmniej inwigilować 24h/d... no ale pajaceria jak widzimy robi specjalne " obroże" zamiast opierać się na jakimś systemie gsm.. robią cyrk... po co dlaczego.. trudno wyczuć. Ludzie uwalniają się z tego i sobie chodzą, i polskie państwo nic z tym nie robi... no cyrk.. Tak że dziś technicznie nie istnieje raczej konieczność fizycznego eliminowania sprawców... mówisz pan zapłata śmierć za śmierć...
  Wszystko byłoby pięknie, gdyby polskie sądy działały dobrze, a działają w oparciu o bandę ssynów, nie zweryfikowanych po ubekistanie bodaj, no bo najmłodsi sędziowie to przeważnie nie są... w tym kłopot, że bandyctwo będzie decydować o życiu czy śmierci... gdzie tu jest jakaś sprawiedliwość... bo mi się nie widzi... optować można za karą śmierci, jak byśmy mieli nie poubecki aparat sądowniczy, i sprawiedliwe procesy... ani jednego ani drugiego nie widać, a więc temat na jakiś czas, do pogonienia czy do wymarcia tych osób, należałoby zamknąć.... bo jak widzimy sądy wypuszczają bandytów, a wieszaliby najchętniej patriotów.. taki cyrk...
 • @Leon. 15:12:21
  Biblijne sprawy były rozstrzygane prosto.

  http://alfabet.neon24.pl/post/115250,ksiega-powtornie-powtorzonego-prawa

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY