Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
78 postów 694 komentarze

alfabet

Henryk Dąbrowski - Wolność nie czyni ludzi szczęśliwymi, czyni ich po prostu ludźmi

Kara śmierci: topór przeciw broni palnej (Japonia)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy aparat sprawiedliwości jest niczym okrutny zbrodniarz, który czyha na życie prawie niewinnych morderców?

Nieustająca propaganda "sił postępu" doprowadziła do powstania w społeczeństwach przekonania, iż aparat sprawiedliwości jest niczym okrutny zbrodniarz, który czyha na życie prawie niewinnych morderców. Ci ostatni padają tysiącami w nierównym starciu z ohydnym aparatem przemocy jakim jest państwo.

Korzystając z ogólnie dostępnych danych statystycznych [1,2] zbadamy sytuację w Japonii. Udowodnimy, że również w tym państwie obywatele dysponują toporem, zaś mordercy mają ciężki karabin maszynowy. Poniższy obrazek przedstawia ilość popełnianych zabójstw oraz ilość wykonywanych egzekucji.

 

USA - zabójstwa i egzekucje

Krzywa o kolorze czerwonym przedstawia ilość zabójstw dokonanych w danym roku. Odpowiednie wartości dla tej krzywej należy odczytywać na skali po lewej stronie. Krzywa niebieska oznacza ilość egzekucji, wartości dla tej krzywej odczytujemy na skali po prawej stronie.

W zamieszczonej niżej tabeli przedstawiliśmy analizę lat 1950 – 2010 z podziałem na okresy dziesięcioletnie. W ostatnim wierszu wskaźnik reakcjiRhe jest równy stosunkowi ilości zabójstw do ilości egzekucji w danym okresie i informuje nas o tym, jak silna była reakcja wymiaru sprawiedliwości na popełniane zabójstwa. Przykładowo w okresie 2000 – 2009 potrzeba było289 zabójstw, aby został stracony jeden zabójca. Ten ważny wskaźnik pokazuje, że w Japonii potrzeba obecnie przynajmniej setek zbrodni, aby jeden morderca zapłacił życiem.

 

Okres
Egzekucje
Zabójstwa
Wskaznik
reakcji Rhe
1950 - 59
246
28 226
115
1960 - 69
132
23 154
175
1970 - 79
94
19 902
212
1980 - 89
15
16 498
1 100
1990 - 99
36
12 626
351
2000 - 09
46
13 289
289
1950 - 10
571
114 762
201

 

W ponad sześćdziesięcioletniej japońskiej wojnie Prawa ze Zbrodnią z lat 1950 – 2010 stosunek strat wyniósł 201:1, czyli średnio trzeba było 201 zabójstw, aby Prawo w Japonii podjęło decyzję o egzekucji jednego mordercy.

 

Trzeba zauważyć, że w wyniku pomyłki japońskiego wymiaru sprawiedliwości w roku 2005 zostały zabite dwie niewinne osoby. Ale nie byli to skazani na karę śmierci przestępcy! Były to niewinne kobiety zabite przez mordercę podczas zwolnienia warunkowego.[3]

 

Tego typu pomyłki występują bardzo często i są skutecznie wyciszane [4,5]. Nigdy nie stają się pretekstem do dyskusji nad przywróceniem kary śmierci do kodeksu karnego [6]. W przywołanym artykule z BBC News zwraca uwagę jakże charakterystyczny, kłamliwy komentarz rzecznika ministerstwa sprawiedliwości Wielkiej Brytanii

Robimy wszystko, co możemy, aby upewnić się, że społeczeństwo jest chronione przed przestępcami, ale niestety ryzyka nigdy nie da się całkowicie wyeliminować.

Otóż ryzyko można całkowicie wyeliminować. Problem polega na tym, że zgony niewinnych obywateli, mordowanych przez zimnokrwistych morderców, lekką ręką zwalnianych z więzienia w wyniku kolejnych pomyłek wymiaru sprawiedliwości, nie stanowią dla przeciwników kary śmierci problemu... Bowiem dopuszczalne jest każde kłamstwo i każda manipulacja.

 

Henryk Dąbrowski

 

 

1.   Dane o zabójstwach w Japonii

Petra Schmidt, Capital Punishment in Japan (LINK), strona 41

Japan Statistical Yearbook 2015, Chapter 25, Justice and Police (LINK), strona 777

The Ministry of Justice, White paper on crime (2000 – 2012) (LINK)

National Police Agency, On the publication of the White Paper on Police 2010 (LINK), strona 44

 

2.   Dane o egzekucjach w Japonii

Mika Obara, Governmental justification for capital punishment in Japan: case study of the de facto moratorium period from 1989 to 1993 (LINK), strony 297-299

Petra Schmidt, Capital Punishment in Japan (LINK), strony 71-72

Wikipedia, Capital punishment in Japan, (LINK)

 

3.   Wikipedia, Yukio Yamaji (LINK1, LINK2)

4.   Wikipedia, Kenneth McDuff (LINK1, LINK2)

5.   Wikipedia, Lawrence Singleton (LINK)

6.   BBC News, Killers who go on to kill again under spotlight (LINK)

 

 

 LINK

Zobacz wszystkie artykuły dotyczące kary śmierci

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  5*.
 • Autor
  1*.
 • Autor
  Miejsce złodzieja jest w więzieniu, a miejsce mordercy na szubienicy. Proste i zrozumiałe, także dla złodziei i morderców. Odwiecznym symbolem sprawiedliwości jest waga - bez kary śmierci za najcięższe zbrodnie sprawiedliwość traci jedną ze swych najbardziej podstawowych cech: proporcjonalność. Rezygnacja z kary śmierci, czyli w praktyce ochrona życia zbrodniarzy, a nie ich ofiar, jest postulatem szatańskim, a nie Bożym. Nacisk na zniesienie kary śmierci to psucie prawa i wypaczanie obyczaju. W żadnym normalnym społeczeństwie odejście od kary śmierci nie przejdzie w powszechnym referendum (i nigdzie tego nie zaryzykowano), bo żadna normalna moralność nie wzdraga się przed wymierzeniem takiej kary temu, kto na nią zasłużył. Przed karą taką łatwo się zresztą ustrzec: wystarczy samemu nie zabijać.
  Pozdrawiam Pana z wyrazami solidarności i szacunku. BJ
 • @Lotna 21:00:17
  Jeśli stawia się 1*, to chyba wypada choćby krótki komentarz napisać... Chyba, że przyjmuje Pani za Heglem, iż

  "Jeśli fakty przeczą mojej teorii, tym gorzej dla faktów"
 • @Bogusław Jeznach 21:26:16
  "Nacisk na zniesienie kary śmierci to psucie prawa i wypaczanie obyczaju."

  Zgadza się z Panem całkowicie. Właśnie taki cel stawiają przed sobą siły Postępu.

  Zachęcam do pobrania wszystkich artykułów (LINK na końcu). Trzeba odkłamać tę sprawę, uświadomić ludziom jak bardzo zostali oszukani i przywrócić godność ofiarom.
 • @Henryk Dąbrowski 21:50:43
  Nie mam najmniejszej ochoty wdawać się z Autorem w dyskusje, bo wdałam się w niejedną, nie ja jedna zresztą, w wyniku których przekonałam się, że do autora żadne, ale to absolutnie żadne kontrargumenty nie docierają, co, dodawszy do niejakiego posłannictwa autora w agitacji za karą śmierci (dłuuuuga seria monotematycznych artykułów), przywiodło mnie do wniosku, że Autor jest albo nieco spaczony psychicznie, albo jest jednym z zadaniowców mających na celu zafundować Polakom karę śmierci, co w dzisiejszych warunkach skorumpowanych sądów i wymiaru sprawiedliwości, mogłoby doprowadzić do masowych egzekucji przeciwników panującego systemu.

  Szkoda mojego czasu.
 • @Bogusław Jeznach 21:26:16
  Pełna zgoda , panie Jeznach!
  Należałoby zacząć od decydentów zbrodniczego systemu PRLowskiego, których pan opłakuje w ckliwych, przedrukowanych przez siebie artykułach.
 • @Lotna 22:07:49
  Autor

  a) jest nieco spaczony psychicznie (lub / i)
  b) jest jednym z zadaniowców mających na celu zafundować Polakom karę śmierci

  to jest poziom Pani "dyskusji". Dziękuję bardzo. Dobranoc.
 • @Lotna 22:07:49; @wszyscy
  Dyskusja sprowadzona jedynie do właśnie zamieszczonego artykułu nie ma najmniejszego sensu. Proszę zapoznać się z całością materiału (LINK na końcu artykułu) i zanegować przedstawione argumenty.
 • @Henryk Dąbrowski 22:14:30
  Nie, to nie jest poziom mojej dyskusji, a wytłumaczenie, dlaczego z Panem dyskutować o karze śmierci nie zamierzam.
  Dobranoc.
 • @Lotna 05:51:55
  Artykuł podaje fakty, a z faktami ciężko się dyskutuje, prawda?
 • @nana 13:38:49
  Przeciwnicy kary śmierci nie mają argumentów! To zwykłe nadużycia pojęć! Z następujących faktów

  1) komunistyczna dyktatura ścinała głowy osobom niewinnym
  2) obowiązywała wtedy kara śmierci

  nie wynika, że zniesienie kary śmierci sprawi, iż następna dyktatura (jakakolwiek) nie będzie ścinała głów niewinnym osobom.

  To BEZPRAWIE, a nie prawo stoi za komunistycznymi zbrodniami!


  Zachęcam Panią (i wszystkich Czytelników) do pobrania całego pliku (LINK na końcu artykułu) i rozesłania go znajomym.

  Pozdrawiam.
 • @nana 12:37:31
  Odchodzimy od tematu artykułu, a nie lubię, gdy tak się dzieje. Zauważmy, że Murzyni też z nostalgią wspominają czasy, gdy ich kraje (niektóre), były koloniami. Natomiast amerykanie są zadowoleni z faktu, że przestali być kolonią brytyjską. Wszystko zależy od narodu, jego prężności, elit, gotowości do walki o pozycję swojego kraju w świecie.
 • @nana 12:37:31
  Piratów powiewających fałszywą flagą nazywa Pani demokratami.

  A tym czasem dopuszczane jest każde oszustwo, kłamstwo i każda manipulacja z powodu błędu na początku stanowienia prawa.

  Konstytucja III RP stanowi, iż bezwzględny błąd w liczbie 3 ma znamiona równowagi, dla żywych ludzi:-)

  Czy, stanie Pani w środku, aby ktoś szalki wytarował?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY