Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
78 postów 694 komentarze

alfabet

Henryk Dąbrowski - Wolność nie czyni ludzi szczęśliwymi, czyni ich po prostu ludźmi

POMNIK TRUPA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

nam przecież trzeba bohaterów spragnionych chwały i orderów, dowódców wielkich wodzów śmiałych dla których sława oraz gloria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 POMNIK TRUPA

 

nam trzeba mitu a nie trupa co kiedyś z krzykiem tutaj upadł

kamienie znieśmy nie na szaniec ale na barwny przekładaniec

co twarz ma miękką jeszcze ciepłą a wzrok jasny i nie trupi

nieco zdziwiony tym równaniem – za sześciu trupów jeden kamień

 

my chcemy mitów nie denatów porozrywanych z automatu

spalonych żywcem rozstrzelanych zagłodzonych i przegranych

trupów zwycięskich nam potrzeba co tysiącami szli do nieba

tworząc brygady i dywizje by nasze się spełniły wizje

 

nam trzeba legend o zwycięstwie zamiast łez po wielkiej klęsce

nam przecież trzeba bohaterów spragnionych chwały i orderów

dowódców wielkich wodzów śmiałych dla których sława oraz gloria

nam trzeba takich generałów by powtórzyła się historia

 

nam trzeba mitów...

 

 

08.09.2014

 

 

© Henryk Dąbrowski

KOMENTARZE

 • Linki:
  http://www.1944.pl/tu_spoczywa_nieznana_mieszkana_warszawy_projekt_michala_zadary/

  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,tu-lezy-trup-nieznanego-mieszkanca-warszawy,54209.html

  http://www.mmwarszawa.pl/photo/1513127/Mozaika+Micha%C5%82a+Zadary+%22Tu+le%C5%BCy+trup+nieznanego+mieszka%C5%84ca+Warszawy%22

  http://requiem1944.bloog.pl/id,5753410,title,Mogila-Nieznanego-Mieszkanca-Warszawy-Antoni-Slonimski,index.html?smoybbtticaid=61370b
 • "nam trzeba mitów"... No ... przecież podobno nam ich nie brakuje, przynajmniej tak twierdzi premier-mitoman I-szej klasy!
  https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CB0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fniepoprawni.pl%2Fblog%2F2218%2Fzbrodnia-intelektualna-ekipy-tuska&ei=dN8VVNubF8m1yATlyICYDA&usg=AFQjCNGA32CWx5-jUxe_WtsKpJrhQda-Iw&bvm=bv.75097Którego Polska ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu, gdyż sama jest mitem.... jego działalności, nazywając ją „pracą naukową dla dobra ludzkości”.201,d.aWw -Donald Tusk uciekł z niej, z tej krainy mitu, ponieważ Polska zdaniem premiera prowadzi w krainę mitu, gdyż sama jest mitem.
 • Przy pomocy polskich cwaniaczków i baranów, udało się Kaczorowi zasiąść na honorowym stolcu nowego cesarstwa.
  Donaldowi Tuskowi ziściły się marzenia piękniejsze od Polski - ucieczki od niej, -"tej ziemi przegranej, brudnej i biednej, która wywołuje u niego odruch buntu, któremu historia, geografia „pech dziejowy” i „Bóg wie co jeszcze” wrzuciły na barki brzemię, którego nie ma ochoty dźwigać".
 • @moher 20:43:34
  Mity w Polsce żyją własnym życiem i mają się dobrze. Natomiast walka z mitami jest poważnym przestępstwem.

  http://alfabet.neon24.pl/post/111616,hanba-i-chwala-sieroty-po-ii-rp


  Zadziwiać może postawa premiera, który zgodził się zostać premierem mitycznego państwa, ale w końcu wiele się wyjaśniło i okazało się, że był jedynie teoretycznym premierem teoretycznego państwa, co już z mitem ma niewiele wspólnego, chyba, że nastąpi mitologizacja dokonań rządu Tuska i premier zostanie premierem mitycznym, co z pewnością wprawi go w niemałą depresję...
 • Kaczka po brukselsku...
  http://kolumber.pl/upload/photos/0017/2136/a0d84309e7e5c89b6f8525eb72cb35bb_big.jpg Idę po nagrodę za przerobienie priwiślańkiej strany na Weichseland. Teraz założę Disneyland w Brukseli, i co najważniejsze, będę mógł oficjalnie spiewać kolędy ojczystym języku!
 • @Henryk Dąbrowski 21:05:17 Zgadza się! Mity są potrzebne. My jesteśmy z nich dumni!
  Ale kaczor, wychowany w innej kulturze nie mógł ich tak odbierać i rozumieć jak my!. z Tych jego słow, to wynika. I jeszcze, skoro marzył o ucieczce przed ich ciężarem świadczy, że wręcz napawały go odrazą. Takiego sobie PO-lacy wybrali premieŁa.
 • A w spadku wam zostawiam to;
  //"Przed ucieczką z tej przegranej, brudnej i biednej ziemi Tusk z Komorowskim powierzyli tekę premiera lek. med. Ewie Kopacz, lekarce, która dokonała zniszczenia służby zdrowia w Polsce doprowadzając różnymi niemoralnymi, sprzecznymi z przysięgą Hipokratesa sztuczkami, do śmierci wielu chorych m.in. na cukrzycę, choroby nowotworowe, choroby niedokrwiennej serca, czy też nagłą śmiercią spowodowaną brakiem stałych siedzib pogotowia ratunkowego i karetek tego pogotowia."//. - Zródło; -ZBRODNIA INTELEKTUALNA EKIPY TUSKA | Niepoprawni.pl
 • i to;
  http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201007/1278487034_by_CornyMurzin_600.jpg
 • A na pożegnanie całujcie mnie w kuper!
  http://disneyland.neon24.pl/post/112789,kaczka-po-brukselsku
 • @Henryk Dąbrowski 21:05:17
  //Zadziwiać może postawa premiera, który zgodził się zostać premierem mitycznego państwa, ale w końcu wiele się wyjaśniło i okazało się, że był jedynie teoretycznym premierem teoretycznego państwa, co już z mitem ma niewiele wspólnego, chyba, że nastąpi mitologizacja dokonań rządu Tuska i premier zostanie premierem mitycznym, co z pewnością wprawi go w niemałą depresję...//. -zadziwiać to może normalnych ludzi z jakimiś zasadami, ale nie ludzi pokroju kolesiów z PO czy z SLD. Im zwisa, czy Polska jest mityczna, czy też teoretyczna. Liczy się kasa, którą dzięki tej teoretyczności mogą utłuc, a ta kasa nie jest mityczna, ani teoretyczna, tylko realna.-;))))
 • @moher 21:18:52
  Jak widać każdy może znaleźć to, co jest mu potrzebne... Ja nie lubię mitów.
 • @moher 21:39:26
  Cóż, symbole dzielą się na realne $, teoretyczne III RP i mityczne II RP. Pozdrawiam. :)
 • @Henryk Dąbrowski 21:40:23. Wiem co masz na myśli. Ale ja mam na myśli co innego
  Mity trzeba traktować racjonalnie. Ale mnie widzę nie zrozumiałeś. Bo te mity które ja mam na myśli są skarbami narodów. uwielbiam mity greckie, niemieckie i polskie. Zobacz jak wielkie Dzieła kultury (muzyka, literatura) dzięki nim powstały. A mity tworzone przez ludzi w stylu słonko peru i jemu podobnych są żałosne :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY