Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
78 postów 694 komentarze

alfabet

Henryk Dąbrowski - Wolność nie czyni ludzi szczęśliwymi, czyni ich po prostu ludźmi

Moje komentarze

 • @Husky 16:51:26
  Cieszy mnie obecność Prezydenta w Wieluniu. Niech nigdy niemieccy bandyci nie zaznają komfortu naszego milczenia, bowiem nam milczeć nie wolno! Tego wymaga od nas godność zamordowanych tam ludzi.
  Wieluń
 • @Arjanek 08:01:03
  Efekt nalotów "na cele wojskowe" jest wart zobaczenia:
  http://www.historiawielunia.uni.lodz.pl/1wrzesnia2.html
  Wieluń
 • @Husky 22:01:02
  Dzięki za to dopełnienie ilustracjami...
  Wieluń
 • @Husky 20:31:47
  Pamiętając o bohaterstwie walczących żołnierzy, nie zapominajmy o tragedii, jaka dotknęła ludność cywilną. Bo jakże łatwo o tym zapominamy. Ta wojna od samego początku miała dwa oblicza.
  Wieluń
 • @Moher 21:41:26
  Nie znam tematu. Może warto byłoby coś więcej napisać. Wikipedia potwierdza:
  22 stycznia 1945 Olsztyn zajęła Armia Czerwona. Zajęcie umocnionego miasta było efektem improwizowanej akcji kawaleryjskiego korpusu dowodzonego przez generała Nikołaja Oslikowskiego działającego z rozkazu dowódcy 2 Frontu Białoruskiego marszałka Konstantego Rokossowskiego. Korpus przemierzył 60 kilometrów lasami w zimową zadymkę by całkowicie zaskoczyć oddziały niemieckie, które poddały się bez większych walk[33]. Po kilku dniach stacjonowania żołnierze radzieccy podpalili miasto – zniszczeniu uległo ok. 40% zabudowy.
  UE – 27 milczących ludzi
 • @kula Lis 66 18:37:38
  Zgadzam się ze wszystkimi opiniami, a wyjątkowo ciekawe jest spostrzeżenie powiązania z faktem, że "Lech Kaczyński, przygotowywał opinie prawne, na temat reparacji wojennych za spaloną Warszawę i zrównane z ziemią, miasta Ziem Odzyskanych". Niemiecka troska o Polskę jest wszechogarniająca, chyba, że dotkniemy problemu odszkodowań. Wtedy Niemcy nagle milkną i zmieniają temat.
  UE – 27 milczących ludzi
 • @kula Lis 66 14:13:59
  Świetne zestawienie. My wiemy, że usiłują nam narzucić nienormalność.
  UE – 27 milczących ludzi
 • @kula Lis 66 14:11:16
  Bardzo trafny artykuł. Tym bardziej dziwne, że napisany przez niemieckiego dziennikarza. Cytat: "Polska zemści się za porażkę (...) To nie był dobry tydzień dla Europy, to było fiasko. Czy warto było za taką cenę ponownie wybierać przeciętnego szefa Rady Europejskiej Tuska?" Ostatnie pytanie jest najważniejsze. Czy warto było, a skoro warto, to dlaczego? Dlaczego Merkel postanowiła bronić Tuska? Jakie zadania ma do spełnienia, skoro został wybroniony takim kosztem?
  UE – 27 milczących ludzi
 • @kula Lis 66 10:57:07
  Zgadzam się w zupełności i uważam, że jak by nie liczyć, Polska skorzystała na sprzeciwie wyrażonym w Brukseli przez polski rząd. Byliśmy przy tym świadkami żenującego widowiska: 27 milczących ludzi, którym los UE jest najwyraźniej obojętny - może jeszcze kilka lat funkcjonowania tego tworu, złapać co się da i w nogi.
  UE – 27 milczących ludzi
 • @Moher 09:30:52
  Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody? Odpowiedź brzmi: Tak, to prawda, tylko że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na Placu Czerwonym, a na Placu Rewolucji, i nie samochody, a rowery, i nie rozdają, a kradną.
  UE – 27 milczących ludzi
 • @Moher 08:52:49
  Dzięki! Znakomite ujęcie problemu. Można byłoby jeszcze dodać kilkadziesiąt milionów ofiar (np. zagłodzonych na Ukrainie), ruinę gospodarczą i zapaść technologiczną. Gdy już wszystkie plagi egipskie zostały zrealizowane, to przywódcy najbardziej idiotycznego systemu gospodarczego odpuścili. W rzeczywistości powinni zostać za to powieszeni, ale wylądowali bezpiecznie (podobnie jak w Polsce) na z góry upatrzone pozycje.
  UE – 27 milczących ludzi
 • @puuuq 20:09:12
  "Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy." Lenin. I nie był Lenin daleki od prawdy, gdyby nie zbudował idiotycznego systemu gospodarczego. Możemy jednak zapytać, czy obecnie ktoś już nie kupuje tego sznurka? Chiny? Państwa arabskie? Przecież Europa już zrezygnowała ze swojej tożsamości, wiary w wartości i zasady. Liczy się tylko interes.
  UE – 27 milczących ludzi
 • @Husky 18:16:30
  Była kiedyś dyktatura ciemniaków. Swoje szczyty miała w Moskwie. Na szczytach panowała jednomyślność. Tej dyktatury na szczęście już nie ma.
  UE – 27 milczących ludzi
 • Miło widzieć, że ktoś ciągnie temat...
  :)
  http://alfabet.neon24.pl/post/24137,iii-rp-kraj-w-ktorym-zyjesz
  Tajemnicze zgony w III RP - Witold Hake
 • @35stan 15:51:50
  Oczywiście. Zniesienie kary śmierci zapewniało bezkarność komunistycznym bandytom i towarzyszom (w końcu mogło się zdarzyć, że sprawy przybiorą zły obrót), a jednocześnie torowało drogę do "Europy" nieco podejrzanym lewicowym dyktatorom (namiestnikom z ramienia Moskwy). Propagandowo wyglądało bardzo korzystnie. W końcu jaka to różnica: Moskwa czy Bruksela? A jednocześnie państwowy majątek przestanie być już tak boleśnie państwowy...
  Jak to z moratorium było
 • @kula Lis 66 09:51:21
  Mam nadzieję, że to oszustwo nie zostanie zapomniane. Jak widać, już rozpoczęto "czyszczenie" tematu.

  Zniesienie kary śmierci, to był chyba pierwszy atak lewactwa, nakierowany na destrukcję tradycyjnego społeczeństwa.
  Jak to z moratorium było
 • @laurentp 19:26:55
  Dzięki. Polecam cały cykl artykułów poświęconych karze śmierci na henryk-dabrowski.pl

  Przekonać się o tym, że wcale nie chodzi o "ratowanie niewinnych", a o degenerowanie całego społeczeństwa - to jest BEZCENNE!
  Jak to z moratorium było
 • @Zdzich 21:42:04
  Tak, z pewnością należało zacząć od zabrania Boga (realizowane z rozmachem od Soboru Watykańskiego II). Wiara w Boga w połączeniu z zasadami liczącymi tysiące lat jest niezmienna, niepodważalna, NIEDYSKUTOWALNA. Co sprawia, że przeciwnicy nie mają możliwości jakiegokolwiek ruchu. Nie jest przypadkiem, że osłabienie wiary w Boga przyspieszyło sukcesy degeneratów na zachodzie. Nie znam tej książki, dzięki za wskazanie tytułu.
  Zrówność jako podstawa lewackiej ideologii
 • @Zdzich 22:59:28
  Lewak, o którym Pan pisze (ów chuligan), to raczej człowiek lewy, lub taki, który ma dwie lewe ręce. Lewactwo to ludzie, którzy identyfikują się z pewną ideą. Złodziej nie był komunistą choć mógł należeć do PZPR. Problem polega na tym, że do tej pory słowo lewak funkcjonowało bez ścisłej definicji (powiedzmy, że lewak to skrajna lewica), co niezmiernie utrudniało opisanie rzeczywistości. Lewactwo to raczej ci, którzy propagują SYSTEM, który Pan opisuje: powiedz przepraszam, działałem pod wpływem..., miałem trudne dzieciństwo. Ci ludzie propagują jakieś wykoślawione idee. Mój artykuł jedynie próbuje wykryć i nazwać koślawość. Mam nadzieję, że ułatwi postrzeganie rzeczywistości.
  Zrówność jako podstawa lewackiej ideologii
 • @ikulalibal 20:55:59
  Przeczytałem komentarz wnikliwie. Poza stwierdzeniem "twoja teza to bzdura" nie zawiera żadnej polemiki z artykułem. Tak, to ja próbuję choćby przymknąć okno Overtona, zwracając uwagę na fakt podmiany znaczenia słów i na konieczność użycia nowego słowa w nowej sytuacji, aby specjaliści od manipulacji społeczeństwem nie mogli działać tak komfortowo. Podobnie uczyniłem w artykule (link: http://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Pedera%C5%9Bci_i_lesbijki_%E2%80%93_cud_uzdrowienia), gdzie przypominam hańbę amerykańskiej nauki - nigdy nie skrytykowaną, którą to hańbę specjaliści od manipulacji traktują jako nieistniejącą i sprzedają społeczeństwu najprawdziwszą prawdę o pedałach z pominięciem "cudu uzdrowienia". Pederaści są już wspominani w Biblii, co nie jest żadnym argumentem w dyskusji. Historyczność zła nie zmienia zła w dobro, a liberalizm w żadnej formie nie zmienia przesłania mojego artykułu.
  Zrówność jako podstawa lewackiej ideologii

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY